Folkloras draugu kopa „Stutes”

        Folkloras draugu kopa „Stutes” izveidojās Kauguru pagasta Mūrmuižā 2007.gadā. Pirmajā mūsu kopānākšanas gadā vadību uzņēmās Brigita Punkstiņa - folkloras ansambļa „Dores” vadītāja un apbalvojuma „Gada valmierietis 2008” laureāte, taču aizņemtības un veselības dēļ viņa „Stutes” nodeva sava dēla – Ulda Punkstiņa rokās.

        Kopš tā laika pulcējamies vienu reizi nedēļā Mūrmuižas bibliotēkā, lai izdziedātu gadskārtu, cilvēka mūža ritumu, daudzinātu savu Tēvzemi un godātu senčus. Mūsu mērķis nav tapt par koncertējošu ansambli, bet gan radīt iespēju tuvākas un tālākas apkārtnes ļaudīm piedalīties dziedāšanā. Mēs nākam kopā dziedāt tautasdziesmas. Nevis dziedāt vispār vai dziedāt smukas dažādu autoru dziesmas, bet dziedāt tieši tautasdziesmas. Un nevis pasīvi klausīties, bet dziedāt, jo, kā teicis viens no ietekmīgākajiem 20. gadsimta filozofiem L.Vitgenšteins, griba nav izpaužama citādi kā vien darbībā un manas valodas robežas ir manas pasaules robežas...

        Šajos gados mēs neesam tapuši par folkloras profesionāļiem -  pētniekiem un mūziķiem,  bet tomēr esam sakrājuši gana lielu dziesmu pūru, ar ko labprāt dalāmies (skat. sadaļu Dziesmas). Folkloru ir jāizbauda katram pašam. Izbaudīt var tikai darot, tādēļ mūsu durvis ir atvērtas visiem, kas jūt vajadzību iekļauties tajā vibrācijā, ko sniedz latviešu tautasdziesma.